Степан Мирончук перемагає у Львові

17 октября 2018
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 55

У львівському БК «Zovex» відбувся п’ятий відкритий етап ветеранської більярдної ліги. Завдяки старанням та ініціативі лідера цього руху Махіра Рзаєва у стінах клубу зібрався справжній, не побоюся цього слова, зірковий склад поважних більярдистів. Змагалися з місцевими гравцями гості з Чернівців, Тернополя, Кропивницького, Чорткова та Борисполя. Як годиться, умови проведення обрали оптимальні для всіх, а змагання провели у два етапи: кваліфікацію (груповий тур) та плей-оф, де боролися до останнього матчу без права на поразку.

Двадцятеро учасників дуже добре розділилися на чотри групи по п’ять більярдистів у кожній. Право на вихід з групи здобували троє кращих за результатами відбору. Після вступного слова Махіра Рзаєва та наголошення на основних моментах змагань від судді турніру Романа Бойка розпочалася боротьба.

У групі А зійшлися двоє найстарших гравців: Ростислав Лящук (1939 р.н.) і Святослав Іванів (1949 р.н.), та перемогу в ній здобув дещо молодший гравець з Чернівців Володимир Дембіцький. Він виграв три зустрічі «всуху» і лише одну партію віддав Святославу Іваніву. Іванів же завершив боротьбу другим, а досвід Ростислава Лящука вивів його на третю, також прохідну сходинку. Місцеві Богдан Подоляк та Сергій Пашура завершили цей етап на четвертому та п’ятому місці відповідно і скрутили киї в цій боротьбі.

У групі В з вдалим результатом задав ігровий темп один з фаворитів змагань Степан Мирончук, який з різницею виграних-програних партій 11-1 став беззаперечним лідером. Не підвів і головний ініціатор Махір Рзаєв: йому вдалося обіграти майже всіх опонентів (окрім Мирончука) і зайняти друге місце. Гість з Тернополя Сергій Малахов здобув дві необхідні перемоги над найближчими переслідувачами і фінішував третім. Олег Василиця і Микола Товстяк покинули турнірні баталії цього вікенду.

У групі С переможцем став ще один гість змагань – чортківчанин Микола Зимак, щоправда, лідерство здобув лише за особистим показником, який склав дев’ять виграних партій проти трьох програних. Роман Мотовиляк виявився кращим в особистому заліку за Олега Сомика і став другим, а Сомик – третім. Ця група була єдиною, де тріо переможців виграли однакову кількість партій – три – і по одній програли. На жаль, удача цього разу не посміхнулась Ігору Антоніву та Володимру Тимчишину, які завершили ветеранський турнір на стадії кваліфікації.

Йосип Карпів з Івано-Франківська виборов впевнену перемогу в групі D, вигравши усі чотири матчі. Богдан Романович та Ігор Баранишин з двома перемогами в активі розділили другу та третю прохідні стрічки, та за результатом особистої зустрічі вперед вирвався Романович. Мирон Штогрин і Олександр Сокол перейшли до лави глядачів.

Варто звернути увагу на той факт, що на першому місці в жодній групі не було львів’янина, натомість перемогли гравці з Чернівців, Кропивницького, Чорткова та Івано-Франківська. Висновок один: гості їхали сюди не просто пограти, а одержати перемогу. Цими перемогами Дембіцький, Мирончук, Зимак та Карпів забронювали собі місця в чвертьфіналах. Решта учасників відправились на «додаткове завдання» до 1/8.

З чотирьох матчів два завершились «сухими» перемогами Святослава Іваніва та Махіра Рзаєва. Обоє не залишили шансів Ігору Баранишину та Ростиславу Лящуку. В паралельних протистояннях все відбувалось навпаки – грали до останньої партії. Олег Сомик зміг вибороти контрову перемогу в Богдана Романовича, а Роман Мотовиляк у важкому матчі все ж дотиснув Сергія Малахова в п’ятій партії. Саме цією перемогою замкнулась вісімка чвертьфіналістів.

У боротьбі за п’єдестал сили знову розподілились навпіл: в двох матчах все стало відомо досить швидко, а в решті точилась боротьба до останнього. Першу півфінальну пару сформували Йосип Карпів (перемога 3-0 над Махіром Рзаєвим) та Степан Мирончук (та ж «суха» для Романа Мотовиляка). В паралельних зустрічах Володимир Дембіцький в контрі дотискає Олега Сомика, а Святослав Іванів знаходить аргументи проти Миколи Зимака лише в п’ятій партії.

Колосальна перевага Степана Мирончука в класі гри проти Йосипа Карпіва і, як зазначив головний суддя Роман Бойко,  без шансів, Мирончук з рахунком 3-0 вривається у фінальний матч. Трохи згодом Святослав Іванів переграє Володимира Дембіцького з результатом 3-1 і проходить у вирішальний матч турніру.

На старті фіналу учасники виграли по одній партії, а потім Степан Мирончук перехопив ініціативу в Святослава Іваніва і вже не дав тому відігратися. Спочатку Мирончук повів у рахунку 2-1, а згодом і зіграв вісім куль, які були необхідні для перемоги, чим і зафіксував остаточний рахунок на фінальному табло: 3-1. Вітаю з перемогою, так тримати!