Перемога Павла Радіонова на більярдному святі у Львові

06 сентября 2018
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 469

Кубок України з комбінованої піраміди закінчився у львівському БК «Zovex» перемогою Павла Радіонова.

Родзинкою двох передостанніх днів стала пряма ТБ-трансляція на каналі XSport від компанії «Наживо Production». Саме в такій якості й треба показувати більярд.

Першими до столу у вівторок на півфінал вийшли Юрій Смірнов та Станіслав Тимчий. На жаль, боротьби в цьому матчі не вийшло. Майже все було вирішено протягом перших двох партій. Програв першу партію 2:8 і другу з рахунком 6:8 (не зважаючи на те, що вів по ходу 6:2), Тимчій знітився і більше майже не чинив опору. Смірнов виграв третю партію 8:1, четверту 8:4, після чого у заключній партії зіграв вісім куль з розбою. У підсумку – «суха» перемога житомирьского більярдиста.

Зовсім в іншому ключі проходила зустріч між Павлом Радіоновим та Андрієм Клєстовим. Першу партію в швидкому темпі, менш, ніж за шість хвилин, бере Андрій – 8:2. Друга партія також пройшла дуже швидко, але виграв вже Радіонов – 8:0. Свято атакуючого більярду продовжується, і Клєстов також з рахунком 8:0 забирає третю партію і знов він попереду – 2:1. 8:3 на користь Радіонова у четвертій партії, і знову рівновага – 2:2.

Запекла боротьба точиться у п’ятій партії, але в останніх кулях краще себе відчуває Радіонов. 8:5 – і тепер же він попереду. Далі Радіонов зігрує партію з кия і рахунок стає 4:2. Настає черга Андрія Клєстова наздоганяти суперника. І він це робить! 8:2, 8:4 – і зустріч переходить в контру. Майже рівна 19-хвилинна боротьба у вірішальній партії завершується перемогою Павла Радіонова – 8:4 і 5:4 у зустрічі.

Фінал проходив до семи перемог та був розбитий на дві сесії. Справжня битва почалась з першої же партії. Радіонов повів 7:4, Смірнов зрівняв рахунок, але наприкінці 35-хвилинної партії останню кулю зіграв Павло. Друга партія – і майже схожий сюжет. Тепер вже Юрій повів 7:6, Павло рахунок зрівняв, а потім знову зіграв вирішальну кулю. 8:7 – і 2:0 на користь Радіонова. Програв дві партії поспіль у останній кулі, Юрій Смірнов не знітився і виграв третю 8:4. В четвертій Радіонов повів 7:4, але Смірнов зумів вирвати перемогу – знов у останній кулі. І це вже 2:2. А після того, як Юра взяв п’яту партію за рахунком 8:5, він вперше у зустрічі вийшов вперед.

Остання партії сесії проходила майже півгодини. Смірнов вів 7:5, але при цьому рахунку вирішив зіграти ризикований свій від пари, не влучив, а Радіонов був тут як тут. Три зіграні кулі – і на перерву суперники йдуть при рівному рахунку -3:3.
Після годинного відпочинку пішла швидка та серійна гра. Сьому партію з кия дає Юрій Смірнов. У восьмій Радіонов зіграв п’ять з кия, Смірнов відповів тим самим, після чого вже при 6:6 Радіонов забиває ще дві кулі і зрівнює рахунок у зустрічі – 4:4.

У дев’ятій партії Павло забив шість з кия й довів до перемоги – 8:0 і 5:4. Смірнов також відповідає «сухою» партією – 8:0 і 5:5.

Одинадцята партія стала найдовшою у зустрічі – 38 хвилин. В п’яте у фіналі все вирішувалось у останній кулі. І в четвертий раз – на користь Радіонова. А в 12-й партії Павло Радіонов грає сім куль з кия й становиться переможцем Кубку України-2018, турніру, який став справжнім проривом серед офіційних більярдних змагань країни.

І невеличка «ложка дьогтю». У неділю під час заключних зустрічей групового етапу жіночого турніру відбувся прикрий інцидент. В останньому турі між собою грали Христина Шевченко з Марією Скочук та Заряна Притулюк з Каріною Вержіковською. При чому перемога Христини з рахунком 3:0 та 3:1 закривала виход до плей-оф або Заряні, або Карині. Марія ж мала шанси на вихід в плей-оф лише в разі своєї перемоги 3:0 або 3:1 та перемоги Вержіковської з рахунком не менш, як 3:1. Після того, як Заряна виграла дві партії, на її думку Марія Скочук кинула грати, і в зустрічі Шевченко – Скочук почалася гра на результат на користь Шевченко. Про це Притулюк зробила заяву в суддівську колегію й кінцівка матчу пройшла під наглядом суддів. Щодо зустрічі Притулюк – Вержіковська, то Карині вдалось виграти необхідні дві партії і вийти до півфіналу разом з Шевченко, залишивши за бортом Притулюк.

Ситуацію довго розглядала суддівська колегія, але, не маючи під рукою відео (запис з камери спостереження вдасться отримати лише через добу), обмежилась попередженням Шевченко і Скочук. У понеділок історія мала продовження.

Нарешті надійшло відео, на якому вистачало моментів, що свідчили про відсутність якої-би то не було спортивної боротьби. Суддівська колегія майже одностайно, чотирма голосами при одному, що утримався, вирішила дискваліфікувати Шевченко та Скочук, й позбути Христину Шевченко медалі та призу за третє місце. Але крапку ставити рано. Далі ситуацію буде розглядати федерація спортивного більярду України, яка й винесе остаточне рішення.