Кубок України: три матчі до завершення

04 сентября 2018
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 307

Як в воду дивилися організатори, адже з матчем потрапили прямо в яблучко. Попри неточності обох гравців, три перші партії зміг виграти Шиманський. З вигляду засмучений Клестов зібрався з силами і поволі почав знаходити свою гру, а разом з тим скорочувати відставання. Натомість Шиманського наче підмінили – він перестав забивати взагалі. Так матч дійшов до вирішальної партії, в якій все розгорталось досить драматично: спочатку Клєстов повів 3-0, та Шиманський знайшов свояк в середину, за яким потяглася гарна серія з чотирьох куль і рахунок став 3-5. Знову розпочалася тактична боротьба, де Клестов почував себе набагато впевненіше. Після чергового відіграшу він зіграв свій до себе та згодом довів партію і матч до завершення (8-5 і 4-3 відповідно).

Харківчанин Євген Покус поставив лучанину Станіславу Тимчію задачу, з якою останній впорався лише у вирішальній партії. Також у контрі на стадії 1/16 фіналу Володимр Перкун переміг Степана Мирончука. При цьому ветеран з Кропивницького вигравав в вирішальній партії 7:4 (!!!!), а Олександр Лапшин став автором другого після Клестова «камбеку»: програючи Андрію Сніданку 1-3, він зміг переломити хід поєдинку і виграти три партії поспіль. До останнього боролись Олександр Семчишин і Богдан Шугалей, де переможця знову визначила сьома партія, а тріумфував Шугалей. Але ж яка була драма! Харків’янин в контрі забив два «дурня», програвав по ходу 5:6, і витягнув матч на 7:7! Не обійшлось без сенсації в матчі, де Любомир Білий також у вирішальній партії дотиснув Олександра Істоміна.

На цьому затяжні матчі завершилися. Фаворити без проблем долали своїх суперників і наближались до фіналу. Павло Радіонов здолав Івана Шимечка з рахунком 4-0. Також «всуху» Мостовий розібрався з Гриником, Гниляков –  з Семком, а Литовченко не залишив шансів Фленьку. Останній «бублик» дістався Роману Лазаровичу від Богдана Кривка.

Учасниками 1/8 також стали Олександр Дихан, Микита Гоменюк, Юрій Смирнов, Олексій Афонін і Микола Зайченко.

Фаворити змагань розім’ялись, зловили гру і з легкістю долали наступний раунд. Микита Гоменюк розібрався з Олександром Диханом, Юрій Смирнов не лишив шансів Сергію Гнилякову. Не вистачило практики Богдану Кривку – в результаті поразка від Миколи Зайченка. Усі вказані матчі завершилися з однаковими рахунками 5-2.

Володимир Перкун немов катком проїхався по Олексію Афоніну. Єдиний «сухий» результат у цій стадії був зафіксований у цьому протистоянні. Після складної зустрічі Станіславу Тимчію вдалося впевнено обіграти Любомира Білого (5-1). З тим самим рахунком до чвертьфіналу пробився єдиний львівянин – Олександр Лапшин, якому вдалося обіграти Артура Мостового. Знайшов свою гру після не надто вдалого старту і Андрій Клєстов, не залишивши шансів Ігору Литовченку (5-1).

І останніми завершували програму 1/8 фіналу на головному ТБ-столі Павло Радіонов та Богдан Шугалей. Зі старту гравці йшли партія за партією, доки рахунок не став 3-3. Після чергової перерви Павло Радіонов відчув свояка і вирвався вперед, зігравши сьому партію «з кия». Сім куль від Радіонова у восьмій практично «похоронили» шанси Шугалея врятувати матч. Кілька відіграшів –  і Радіонов, отримавши просту чужу кулю в середню лузу, виграє з рахунком 5-3 в матчі.

Першими учасниками півфінальної стадії стали Юрій Смирнов та Андрій Клєстов. Смирнов провів дуже важкий матч проти Микити Гоменюка, де йому доводилося наздоганяти суперника з рахунку 0-2, та все ж затяжна гра дійшла до контри, де Смирнов продемонстрував найкращі якості провідного гравця в піраміду. Натомість Клєстов після перемоги над Литовченком знайшов свою найкращу гру і не залишив шансів Миколі Зайченку (5-2).

У зустрічі Станіслава Тимчія та Володимира Перкуна шальки терезів коливалися то в один, то в інший бік. У кінці матчу черга наздоганяти випала Перкуну. При рахунку 4-3 за кулями попереду був Стас, та шанс, який він надав Перуну, той не використав. Лучанин добрав чотири кулі, які йому не вистачало, і відсвяткував вихід в 1/2 фіналу з рахунком 5-3.

Не просто довелося і Павлу Радіонову у матчі проти місцевої зірки Олександра Лапшина. Молодий гравець вкотре полоскотав нерви Радіонову, та Павло, який славиться своєю залізною волею до перемоги, вийшов кращим і цього разу. Вихід у півфінал він здобув у напруженій та конфліктній контровій партії – Радіонов звинувачував Лапшина в навмисному затягуванні гри у вигляді декількох «кол пошани» коло столу після кожного удару, Лапшин у відповідь закидав супернику користування телефоном під час гри - і замкнув квартет півфіналістів.

Можна підсумувати, що ігровий день був насиченим і певною мірою непередбачуваним, але все ж він добіг свого логічного завершення. Моє вчорашнє передбачення четвірки найсильніших зійшлося на 75%, а не пройшов так званий експрес через волю до перемоги земляка Станіслава Тимчія, який обіграв Володимира Перкуна.

Чекаємо завтра усіх охочих подивитися на заключні ігри чоловічого турніру в БК «Zovex», що на вулиці Зеленій, 147. Вхід для глядачів вільний.

Павло Будчик

P.S. Володаркою Кубка України серед жінок стала Анна Котляр, яка у фантастичному по напрузі фіналі виграла в контрі на п’ятому часі гри у Карини Вержиковської. Але детально про перебіг подій у жіночому турнірі з ряду причин згодом.