Мачтаков переміг Клімова в фіналі третього турніру в Монастирищі

11 июля 2018
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 240

Олег Мачтаков став переможцем сеньорсько-ветеранського Кубку України що завершився в місті Монастирищі Черкаської області.

В фіналі віце-чемпіон світу 2004 року переміг з рахунком 4:1 вінничанина Олександра Клімова. В грі за третє місце ще один представник Вінниці Сергій Алєксєєв здолав житомирянина Айрата Маскулова – 4:0.

Перші два дні турніру були присвячені іграм в групах. В групі «А» боротьба за вихід до плей-оф тривала майже до останньої партії. В заключному матчі киянину Володимиру Лучинському була потрібна перемога з різницею в дві партії над Олександром Клімовим. Один з найстарших учасників турніру (Лучинському 66 років, більше лише легендарному Анатолію Маліванчуку) врешті-решт переміг, але з рахунком 3:2, і залишився «третім зайвим». Проте, перемога Лучинського дозволила піднятись на перше місце Айрату Маскулову. Клімов фінішував другим.

Групу «В» з великою перевагою виграв Олег Орлянський з Кам’янець-Подільського: в трьох зустрічах лише одна програна партія. Другу перепустку до плей-оф в останньому матчі розігрували вінничанин Володимир Квасюк та Ігор Шуляк з Маріуполю. В найдовшій зустрічі турніру, що тривала близько п’яти годин, в контрі переміг Квасюк.

Набагато спокійніше відбувалось все у групі «С». Майбутні чемпіон і бронзовий призер турніру Олег Мачтаков та Сергій Алєксєєв виграли по дві зустрічі, після чого розіграли між собою перше та друге місця. В напруженій боротьбі в контровій партії з рахунком 8:6 переміг Мачтаков.

Найзаплутанішою виявилась ситуація в групі «D», в якій на два місця в плей-оф претендували три майже рівних гравця: Владіслав Істомін з Одеси та кияни Юрій Тарасюк й Олександр Король. Спочатку Істомін виграв 3:1 у Тарасюка, після чого з тим же рахунком програв Королю. В зустрічі Король-Тарасюк останнього влаштовувала тільки перемога з розривом не менш, ніж у дві партії. І Юрій її домігся – 3:1 і він у плей-оф. Тепер все залежало від результату зустрічі Істоміна з Валерієм Твердохлібом. Перемога Владислава за рахунком 3:0 виводила його до чвертьфіналу, в іншому випадку далі йшов Король. Істомін зумів виграти «всуху» та зайняв перше місце в групі. Тарасюк став другим. Одна-єдина програна партія Твердохлібу (Істомін й Тарасюк перемогли його по 3:0) не пустила в чвертьфінал Олександра Короля.

В понеділок з ранку почалися чвертьфінальні зустрічі. І відразу ж програв перший «сіяний» Олег Орлянський – 0:3 Сергію Алєксєєву. Також «насуху» Олександр Клімов переграв Владислава Істоміна.

Найцікавшіою стала зустріч між Маскуловим та Тарасюком. Айрат виграв дві стартових партії, Юрій зрівняв, але в контровій впевнено переміг Маскулов. Гра тривала три з половиною години. Стільки ж грали й Квасюк з Мачтаковим. Вінничанин дав бій фавориту, але програв в чотирьох партіях.

Обидва півфінали принесли рахунок 4:1. У вінницькому дербі Клімов здолав Алєксєєва, а Мачтаков переміг Маскулова.

Оскільки на турнірі було лише три призових місця (22-17-11 тисяч), то, окрім фіналу, відбулась зустріч й за третє місце. В ній Алєксєєв обіграв Маскулова – 4:0.

Ну а в головному фіналі Олег Мачтаков впевнено переміг Олександра Клімова – 4:1.

На цьому третій турнір в Монастирищі, що відбувається завдяки Вадиму Ковалю, завершено. Чекаємо через рік на продовження.