Куди поїхав кубок «Sacura Cup 2018»

16 мая 2018
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 352

Минулого вікенду Ужгород запросив більярдистів на «Sacura Cup 2018» –традиційний більярдний турнір з хорошим призовим фондом, який збирає найкращих гравців західного регіону. Щоправда, охочі побачити красу квітів сакур зробити цього не змогли, адже дерева вже перецвіли.

На цей турнір завітали 20 гравців, серед яких місцеві спортсмени та гості зі Львова і Волині. Цю двадцятку розділили на чотири групи по п’ять учасників в кожній, де право на вихід в основну стадію змагань отримували троє. Після урочистого відкриття турніру гравці схрестили киї біля більярдних столів.

У першій групі зійшлися Президенти більярдних Федерацій Львова і Закарпаття Олександри Сайков та Білевич. В їхньому матчі перемогу здобув Сайков. Вирішальним матчем у групі стало протистояння між Білевичем та Семчишиним, які, до речі, також тезки. Для останнього перемога була просто необхідною для виходу в плей-офф, і він здобув її в контрі. У підсумку Сайков очолює групу, Білевич завершує боротьбу другим, а Семчишин – третім. Ігор Башмарин та Василь Федорук покидають турнір.

У другій групі місцевий більярдист Віктор Безега показав хороший рівеь гри гостям зі Львова та Ковеля, отримав перемогу в усіх матчах і посів заслужене перше місце. Ще дві прохідні позиції одержали представники Львівської області Олег Пиз та Юрій Кисак. Гравець із Закарпаття Віталій Ньорба та волинянин Володимир Бабенко вибули з боротьби.

Третя група підкорилася Владиславу Грановському з Луцька. У своєму звичному гостроатакуючому стилі він зумів виграти в усіх опонентів. На другому місці опинився львівський «сеньйор» Тарас Фуканчик, на рахунку якого чудовий камбек в матчі проти Олександра Чамбули. Третє місце посів гравець з Ужгорода Володимир Коротя. Четверте-п’яте місце дісталося Олександру Чамбулі та Олександру Фленьку, які не змогли пройти у  вирішальний етап змагань.

Остання група не принесла сюрпризів для учасників та вболівальників. Перше місце тут посів фаворит змагань Віталій Калявський, який тріумфував на багатьох серйозних турнірах у Львові. Колосальну витримку і жагу до перемоги продемонстрував Роман Мотовиляк, що витягнув два матчі практично «з лузи» і посів заслужене друге місце. Третім став Джон Сурмай, який, за словами місцевих гравців, набрав хорошу ігрову форму за останні кілька місяців. Я особисто спостерігав за його протистоянням з Віталієм Калявським і можу підтвердити ці слова. Ашот Бабаян та Леонід Гуменюк не змогли забезпечити собі подальший турнірний шлях і завершили боротьбу.

Переможці групових баталій отримали прямий шлях одразу в стадію чвертьфіналів, а ще восьмеро сформували чотири пари, які боролися за прохід далі. Чотири зустрічі 1/8 фіналу завершилися з перевагою одного з учасників: Джон Сурмай обіграв Олега Пиза (4-1), з таким самим результатом Юрій Кисак здолав Тараса Фуканчика. З рахунком 4-2 Олександр Білевич переміг Володимира Коротю, аналогічний рахунок було зафіксовано в матчі Романа Мотовиляка та Олександра Семчишина, в якому перемога дісталася першому.

У чвертьфіналі знову повторилося «президентське дербі», де ще впевненішу, ніж в груповому етапі, перемогу здобув місцевий більярдний керівник Сайков з рахунком 4-0. Грабовський з таким самим рахунком не залишив шансів Мотовиляку, якому було надто складно опиратись атакуючій грі лучанина. Ще два поєдинки пройшли в дуже напруженій боротьбі та, як належить таким матчам, розв’язку отримали лише в контрі. Сурмай здолав Безегу, а Калявський дотиснув Кисака.

Черговий повтор групових матчів стався в півфіналі. Віталій Калявський вдруге протягом турніру переграв Джона Сурмая з рахунком 5-2. В паралельному матчі Олександру Сайкову довелося стримувати рішучий настрій Владислава Грановського на вихід в фінал, проте рідні стіни допомогли Сайкову вирватись вперед і довести рахунок до 4-2. Та Грановський активізувався і наблизився впритул до свого опонента. В контрі перемогу і вихід в фінал святкував Олександр.

У фінальному поєдинку Сайкову вдалося вирвати стартову партію в Калявського, та для того це не стало ударом і він виграв наступні чотири партії поспіль. Для перемоги залишилось взяти лише одну. Та Сайков не здавався і зробив ставку на гру в атаці, після чого дещо скоротив відставання від молодого більярдиста (4-2). Сьома партія стала останньою в цій зустрічі. Її виграв Калявський і тріумфував на цьогорічному «Sacura Cup 2018». Вітаю його з черговою вершиною!