Перемога Семка з другої спроби

11 марта 2018
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 484

Другий тур професійної ліги більярду у Львові завершився сьогодні. Цей турнір зібрав 26 учасників, що на 10 більше, ніж у попередньому першому турі. Лише шестеро з присутніх є професіоналами, решта – любителі, яких у цю категорію відносить рейтинг Ело. Та це не стало на заваді їхній участі в змаганнях. Таке зацікавлення більярдом змусило організаторів провести турнір у два етапи: кваліфікацію у групах і плей-офф.

Оскільки з шести груп було утворено дві по п’ять учасників і чотири по чотири відповідно, то прохідних місць в олімпійку було 14. Щоб заповнити сітку на 16 і не дати розслабитись гравцям у групах, де змагались по четверо більярдистів, організатори використали схему мотивування, яку вперше застосували в Ужгороді. Гравці, що посідали треті місця в групах по чотири, за результатами своїх виступів боролися за два додаткові прохідні місця в олімпійку.

У першій групі перемогу здобув беззаперечний лідер Ігор Мартин, який здолав усіх своїх суперників. Другим став Михайло Гриник, на рахунку якого три перемоги і одна поразка від Мартина. Третє прохідне місце дісталось Василю Міщишину, який виборов його у матчі з Орестом Кшиком. Кшик і Фенич завершили боротьбу на 4-5 місцях відповідно.

У другій групі ситуація була аналогічна попередній, от лише фаворит, яким тут беззаперечно вважався Богдан Лозинський, пройшов в плей-офф із другого місця. Чотирма виграними матчами забезпечив собі перемогу в групі Ростислав Рем, для якого ці змагання стали першими у 2018 році. Третім в олімпійку увійшов Мирон Штогрин, який прийняв участь в цьому турнірі безкоштовно (як переможець попередніх аматорських змагань). Менш майстровиті Нестор Мицак та Юрій Кардашевський вибули з боротьби.

Фаворити в інших групах також без проблем подолали цей етап. З третьої в олімпійку пройшли тезки Романи Бойко та Гелеш, з четвертої – Андрій Щудло та Володимир Захаров. В п’ятій сили усіх учасників були більш-менш рівними, адже кожен з них відомий у більярдному житті Львова. Роман Мотовиляк, який останнім часом добре додав у грі, пройшов в плей-офф з першого місця. Його напарником став Ігор Клим, путівку в 1/8 якому подарувала перемога над Геннадієм Рудевичем. Не вистачило сил боротися Дмитру Гарасиму, він завершив боротьбу на останньому місці.

Юрій Семко, який почав поєднувати снукер з пірамідою, виграв боротьбу у своїй групі. Олег Кузик перемогою над Олександром Семчишиним забронював другу прохідну стрічку. Олегу Сомику довелося покинути боротьбу з найгіршим результатом в групі.

Гравцями, які доповнили сітку, стали Олександр Семчишин та Оксана Бойко. Саме у них були найкращі показники за підсумками групового етапу. Вони випередили ще двох претендентів –Володимира Тимчишина та Геннадія Рудевича.

Боротьбу в 1/8 фіналу, де права на помилку вже не було, першим покинув Олег Кузик. Нерівні сили проти досвідченого трускавчанина Михайла Гриника призвели до швидкої перемоги останнього (4-0). Слідом за Кузиком турнір покинув і досіяний Олександр Семчишин, якому не вдалося встояти проти атакуючої та відкритої гри Романа Гелеша. Результат – 4-1 на користь останнього. Семко обіграв Клима (4-1), а Ігор Мартин в контрі дотиснув Мирона Штогрина (4-3), так утворилась найцікавіша пара плей-офф Семко – Мартин.

Налаштований на перемогу Василь Міщишин обіграв Андрія Щудло (4-1), гравець з Борислава Роман Мотовиляк дав справжній бій Богдану Лозинському і здолав того у вирішальній сьомій партії (4-3). Оксана Бойко поступилась Ростиславу Рему (4-2), а її чоловік Роман Бойко у найдовшому матчі (мабуть, всього турніру) в контрі здолав майстра спорту Володимира Захарова (4-3).

Три чвертьфінальні матчі завершились з однаковими рахунками 4-1. Першим Михайло Гриник відправив додому Ростислава Рема, Роман Мотовиляк не залишив шансів Василю Міщишину. В матчі, який мав бути найцікавішим сьогодні (Семко – Мартин), перемогу здобув Семко. Події тут розвивалися таким чином: Юра виграв першу партію, далі Ігор рахунок зрівняв, але ця його перемога залишилась останньою. Три наступні підходи до столу вигравав Семко. Так з рахунком 4-1 провідний снукерист області обіграв провідного гравця в піраміду. Черговий раз до вирішальної партії дограли Романи Бойко та Гелеш (в груповій боротьбі виграв Гелеш (3-2)). Та в цьому матчі, де ціною перемоги був вихід в півфінал, сильніше зіграв Бойко і тріумфував (4-3).

Першим фіналістом став Юрій Семко. У матчі проти Романа Бойка він повів свою звичну гру і в першій партії вирвався вперед. Єдине, що вдалось Бойку, – це зрівняти рахунок в другій партії. У наступних трьох Семко не підпустив  свого суперника до перемоги і відсвяткував вихід у фінал з рахунком 4-1. В паралельному півфіналі між Романом Мотовиляком та Михайлом Гриником зав’язалась неабияка боротьба. Мотовиляк спочатку повів в рахунку по ходу зустрічі 2-1, та Гриник не відпустив його далі: спершу зрівняв, а потім і виграв дві необхідні для проходу в фінал партії. Матч завершився перемогою Михайла (4-2).

Фінальна гра розпочалася з напруженої боротьби. Першу партію Михайло Гриник і Юрій Семко завершили в останній кулі при рахунку 7-7. Вперед вийшов Семко. Другу знову виграє Юра і подвоює перевагу. Михайло боровся з усіх сил, та в третій, після обміну ударами, Юра до трьох наявних куль добирає п’ять з кия і потроює перевагу. Четверта партія стала останньою: неточний розбій Гриника призводить до партії за один підхід – серія з семи чужих куль і одного свояка. Вітаю Юру з цим тріумфом, бажаю наснаги та подальших перемог як в більярді, так і в житті.

Також Семку вдалося очолити рейтинг професійної ліги, на його рахунку 683 очки. За ним розмістився Ігор Мартин – у нього 662 очки. В трійку лідерів увірвалися Романи Мотовиляк та Бойко і ділять 3-4 стрічку з однаковим показником в 528 очок. Далі рейтинг виглядає наступним чином: