16 професіоналів – 1 переможець

25 февраля 2018
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 428

Цього тижня у львівському БК «Zovex» естафету в аматорів перейняли професіонали. Перший з шести турів професійної ліги ФБСЛ розпочався боротьбою 16-ти учасників.

Коротко про формат змагань: всього майстри більярду проведуть шість етапів, кожен з яких складатиметься з трьох турів - двох відбіркових і одного підсумкового. За рейтингом кожного з відбіркових турів четверо кращих розпочинатимуть підсумкові тури без кваліфікації. Відмінність цих трьох турів в призовому фонді: відбіркові – не менше 3500 гривень, підсумкові – не менше 7500 гривень. А вже за підсумками шести трьохтурових етапів буде розіграно Суперфінал. У Суперфіналі гарантована сума коштів, які розіграють учасники, – 10 тисяч гривень.

Перший тур першого етапу грали до п’яти перемог, фінальну частину – до шести. Дисципліна – вільна піраміда.

Не дивно, що таким форматом зацікавились не лише місцеві спортсмени, а й імениті гості Станіслав Тимчій та Віталі Калявський. З домашніх представників на перемогу претендували Ігор Мартин, Олександр Лапшин та Юрій Семко. Серйозну конкуренцію їм повинні були скласти Богдан Лозинський та Роман Гелеш (відповідно 3-й та 6-й номери рейтингу ФБСЛ) і досвідчений Тарас Фуканчик.

Перший тур змагань пройшов без сюрпризів: гравці, про яких було сказано вище, отримали свої перемоги і зробили перший крок до фіналу. Мартин, Гелеш і Лапшин здобули «сухі» перемоги над Перваком, Бойко О. та Штогрином. Суперматч зіркових гостей Станіслава Тимчія та Віталія Калявського завершився впевненою перемогою першого (5-1). Двома партіями своїм суперникам відповіли Міщишин, Рудевич та  Бойко Р., та в результаті поступилися (5-2) Фуканчику, Мотовиляку та Семку відповідно. Єдиний учасник, який має статус любителя, – Богдан Слобода програв своєму тезці Лозинському з рахунком 5-3.

Далі по верху сітки провідний гравець Львівської федерації Ігор Мартин відправив до «підвалу» Станіслава Тимчія (5-1). З такими ж рахунками своїх опонентів переграли Богдан Лозинський та Тарас Фуканчик. Завершувався тур матчем між Юрієм Семком та Олександром Лапшиним, в якому переможця визначала контра. Влучнішим у ній виявився молодий Лапшин, який, до речі, на відкритті змагань отримав посвідчення кандидата в майстри спорту з більярду. Ця четвірка розігрувала між собою квиток в півфінал. Фаворити матчів здобули свої перемоги, хоча й не без бою: Ігор Мартин обіграв Тараса Фуканчика (5-2), а Олександр Лапшин здолав Богдана Лозинського (5-3).

Тим часом в «підвалі» боролися за вихід до ½ по довгому графіку. Вже на старті змагань тернопільська зустріч Первака та Калявського завершилась перемогою останнього (5-0), і Максим покинув турнір. Оксана Бойко, яка перемогла минулого вікенду, переграла Василя Міщишина (5-1). З рахунком 5-3 Геннадій Рудевич виграв у Богдана Слободи та проклав собі шлях у наступний тур. Також перемогу здобув Роман Бойко, який в контрі переграв Мирона Штогрина.

Далі два результативні матчі провів Віталій Калявський, обігравши Юрія Семка і Оксану Бойко (яка, до речі, здолала ще й Романа Мотовиляка з рахунком 5-4) з однаковими результатами 5-2. Один із найшвидших матчів турніру провів Станіслав Тимчій, не залишивши шансів Роману Бойку (5-0) за 40 хвилин. Луцького майстра спорту вже не спинив ніхто: Гелеш програв 5-3, а Лозинський знову потрапив під шквал точних ударів. В результаті «суха» перемога (5-0) і Тимчій виходить у півфінал. Його суперником став Ігор Мартин.

За Тимчієм в ½ проходить і Калявський, що  впевнено перемагає Тараса Фуканчика (5-1). Варто відзначити єдину партію, яку виграв Тарас: він зіграв «з кия» за кілька хвилин.

Півфінали мали характер рівного протистояння на початковій стадії, та згодом перевагу одержував один з учасників і результат втримував. Так, у матчі Віталія Калявського та Олександра Лапшина до рахунку 2-2 гравці обмінювалися партіями. Наступні три виграв тернополянин, та Олександр почав наздоганяти. На боротьбу з вправним гравцем із Бучача Олександр витратив усі сили і скоротив відставання до (5-4), та десята пртія стала останньою і у фінал пробився Калявський.

Паралельний матч МС Станіслав Тимчій та КМС Ігор Мартин (які вже зустрічалися на цьому турнірі) розпочали, вигравши по одній партії. Далі Мартин вирвався вперед (3-1). Станіславу вдавалось скорочувати відставання, та Мартин не залишав намірів грати в фіналі і лучанина вже не відпустив. З результатом 6-3 Мартин вдруге поспіль протягом двох днів обіграв Тимчія і став фіналістом першого туру профліги Львова.

Сили обох фіналістів були практично однаковими. Грали досить влучно і виважено, та все ж краще розігрував позиції і був впевненіших у вирішальних ударах Віталій Калявський. Це й заклало впевнений фундамент 4-1 на його користь. Рідні стіни і «своя» публіка допомогли Ігору Мартину скоротити відставання до двох партій, та при рахунку 5-3 грати проти Калявського було важко. Дев’ята партія стала останньою і принесла заслужену перемогу гравцю з Бучача Віталію Калявського. У фіналі Віталій, атакуючи бортову кулю, спромігся на шаленому ударі забити обидві кулі, дивимося:

Наступними вихідними ФБС м. Львова запрошує любителів (обмеження Ело 899) на другий тур любительської ліги. Дисципліна – комбінована піраміда.