Кубок Прикарпаття «Літо-2016». Тимчій бере реванш у Сеника

04 июля 2016
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 894

Як зазвичай, грали комбіновану піраміду у два тури: груповий кваліфікаційний і фінальний - «олімпійський».

На змагання приїхали спортсмени з Львівської, Тернопільської, Житомирської, Чернівецької, Волинської та Хмельницької областей. Квота для кожної області – 8 спортсменів. Повну команду зібрали господарі турніру (Івано-Франківськ), по семеро з Львівської та Тернопільської, троє з Чернівців і по одному з Волині, Хмельницька і Житомира.Результати першого ігрового дня стали закономірними. «Сюрпризів» не сталось, майже всі фаворити пройшли до наступного раунду.

По групах:

Група 1. Учасники: Плешко, Шкварило, Сеник, Пархомець. З трьома перемогами з першого місця виходить Сеник, дві перемоги і прохід далі за Плешком.

Група 2. Учасники: Стахура, Аронець, Калявський, Ільчук. Явними фаворитами були прогресуючий Стахура і не менш відомий Калявський. Доля їхніх місць і визначилась у двобої між собою. Сильнішим виявився Богдан Стахура, він виходить з групи, набравши 3 очки, за ним Віталій Калявський – 2 очки.

Група 3.  Учасники: Мотовиляк, Василова, Тимчій. В цій неповній групі молодій Яні Василовій складно було нав’язати боротьбу досвідченому Роману Мотовиляку, а тим паче майстру спорту з Луцька Станіславу Тимчію. Тимчій без поразок проходить в плей-офф, Мотовиляк же виборов право на виступ завтра, лише у «контровій» партії здобувши перемогу над Василовою 3-2.

Група 4.  Учасники: Дуркач, Василов, Гук, Янковський. Єдина група, де одразу три спортсмени (Дуркач, Гук і Василов) здобули по 1 очку і визначили «олімпійця» у різниці виграних-програних партій. Кращим у цьому показнику з «нульовим» балансом (6-6) виявився львів’янин Павло Дуркач. З першого місця вигравши всі три зустрічі пройшов Янковський.

Група 5. Учасники: Семко, Демідов, Свист. Цю групу сміливо можна назвати «групою смерті», адже кожен зі спортсменів має не один титул і демонструє чудову гру в цьому сезоні. Не програвши в олімпійку проходить Семко, а за ним «сухою» перемогою 3-0 і ветеран Михайло Демідов. Свист залишає літній Кубок Прикарпаття.

Група 6.  Учасники: Явний, Зимак, Орлянський. Дві перемоги і перше місце у Зимака, одна –  і друге місце у Орлянського. Явний покидає турнір.

Група 7. Учасники: Рзаєв, Карпів, Федорович, Стефанів. З однаковою кількістю очок – по 2 з групи виходять Карпів і Рзаєв. Право участі в фінальній частині змагань Рзаєв виборов у «контровій» партії зі Стефанівим.

Група 8. Учасники: Лапшин, Формус, Левчик. Явна нестача турнірної практики далася взнаки Остапу Формусу, він не зміг виграти жодної зустрічі у більш ігрових Лапшина і Левчика, які і розділили перші два місця в групі. Лапшин перше, Левчик, відповідно друге.

До стадії плей-оф у повному складі пройшла львівська команда – 7 учасників. 4 – Тернопільська область. Лише двоє представників з Франківщини залишились, аби поборотись за перемогу у домашньому турнірі. І єдині представники своїх областей (Волинь, Житомирщина і Чернігівська області) залишаться у боротьбі.

Загалом повна «олімпійська» сітка на 16 спортсменів.

Другий день Кубку Прикарпаття розпочався з несподіваної поразки Юрія Семка від Олега Орлянського (4-3). Ще більш незрозумілим стала відсутність Орлянського на чвертьфінальній зустрічі з Андрієм Плешко.  Решта матчів 1/8 фіналу мали здебільшого «контровий» характер.  Лише у сьомій партії Калявський виграє в Янковського,  Стахура – у Демідова, Карпів – у Левчика, а Тимчій –  у Дуркача.  Лапшин і Сеник з однаковим рахунком 4-1 переграють Рзаєва і Мотовиляка відповідно. Лише Плешко «всуху» громить Зимака.У чвертьфінальних битвах результат можна було прогнозувати ще до початку зустрічей. Явні фаворити Сеник і Тимчій впевнено обіграли своїх суперників, не віддавши жодної партії. 4-0 ­–  і Карпів з Лапшином покидають турнір.  Матч між Калявським і Стахурою тривав близько трьох годин. Тут, як і у відбірковому турі, сильнішим виявився учень Юри Семка – Богдан Стахура. «Контрова» перемога 4-3 і вихід в ½ фіналу (одне з найбільших досягнень Богдана у турнірах без фори). У наступний раунд проходить Андрій Плешко, який не приклав жодних зусиль у цій зустрічі: технічна перемога через неявку суперника на матч.Півфінальні ігри завершилися з однаковими рахунками 4-2. Не змогли встояти від натиску майстрів спорту Андрія Сеника і Станіслава Тимчія менш титуловані  Богдан Стахура і Андрій Плешко. Досить драматично пройшов матч Плешка і Тимчія. Андрій впевнено і практично безпомилково  бере перші дві партії (2-8 і 0-8), і так само впевнено починає атаку у третій, та на шостій кулі помиляється з виходом, і тут його наче підміняють… гра набуває зовсім іншого характеру. Цим вміло скористався Станіслав Тимчій, який перемагаючи необхідні для перемоги 4 партії (8-5, 8-2, 8-7, 8-2), проходить в фінал. Щодо іншого матчу, то тут менш досвідченому Стахурі забракло турнірного досвіду, натомість Сеник скористався цим моментом і при рахунку 3-2 довів матч до перемоги. Все ж Богдан продемонстрував характер і бився до кінця (програючи 3-1 відквитав ще одну партію).Фінальна гра, як і належить, стала окрасою всього турніру. Лише в другій партії на рахунку обох спортсменів були забиті кулі. Решта ігор, здавалося, грали до першої помилки.

Статистика свідчить сама за себе: Сеник – Тимчій 8-0, 2-8, 0-8, 8-0, 0-9, 8-0, 0-8. Кілька партій було зіграно з одного підходу. Також мали місце «випадково» зіграні кулі у обох спортсменів. Особисто хочу відзначити, що у цьому фіналі спортсмени показали свою не найкращу гру, але грали відкрито, видовищно. Крім того, Станіслав взяв реванш у Андрія за поразку на Кубку «Zovex» у Львові кілька тижнів тому. Нагадаю, у тому турнірі Сеник програючи 3-1 вирвав перемогу 4-3. Обидва фіналісти є майстрами спорту з більярду (Тимчій – з піраміди, Сеник – зі снукеру).

Павло Будчик.

Комментарии

Войдите, чтобы оставить комментарийВсе самые интересные и оперативные бильярдные новости Украины и мира. Сильнейшие игроки. Лучшие матчи. Фото. Видео. Интервью. Экспертные оценки. 24 часа в сутки, 365 дней в году  с вами профессиональные новости из мира кия и шаров.

© BilliardNews.com.ua

Все права защищены. Публикация материалов разрешается только с указанием активной ссылки на первоисточник .