Харківські кольори закарпатського чемпіонату

05 октября 2020
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 280

Олег Галушко – чемпіон України!

Давно заслужений титул разом зі званням майстра спорту прийшов сьогодні до одного з найулюбленіших більярдною публікою українських гравців сьогодні в Ужгороді у клубі «Buffalo Ungvar».

Турнір на Закарпатті взагалі був з харківською окрасою. При тому, що Одеса, Кривий Ріг, Дніпро, Кропивницький, Полтава, Запоріжжя та ще з десяток великих міст разом виставили 0 (нуль) учасників, а Київ представляв лише Анатолій Сокальський, з Харкова приїхав цілий «бус» з вісьма гравцями. Справа вся в тому, що Олег Галушко, який на днях очолив харківську федерацію, вирішив що настав дуже слушний час вибороти таки омріяне звання «майстра спорту», і за допомогою харківських меценатів організував масовий виїзд харків’ян в Ужгород. В результаті, відразу троє харків’ян (Галушко, Родіонов, Шугалей) потрапили до вісімки сіяних, а ще п’ять на чолі з діючим чемпіоном області з вільної піраміди Артуром Поляковим – до кваліфікації. Додам, що майже вся збірна Харкова тренується в клубі «Вертикаль» - якщо не помиляюсь, єдиному клубі в Україні, який повністю перейшов на нові легкі кулі.

Але масовий харківський виїзд не відміняє того факту, що чемпіонат України мало цікавий як самій федерації, що його проводить, так і провідним гравцям. Кожен з проведених в цьому році комерційних турнірів викликав набагато більшу цікавість з боку сильних більярдистів, ніж чемпіонат України. Перераховувати тих, кто не приїхав, нема сенсу – будь-хто з тих, хто цікавиться українським більярдом, з легкістю пригадає, як мінімум, два десятка прізвищ.

З 41 учасника кваліфікації треба виділити Станіслава Тимчія, який, в підсумку, дійде до фіналу, харків’ян Полякова та Володимира Мороза, які тільки що грали між собою в обласному фіналі, чемпіона Рівненської області Анатолія Анісімова, місцевого чемпіона Олександра Сайкова, виступаючого за Львів Віталія Калявського з Чорткова, та нашу юну зірочку Михайла Ларкова.

Програвши у першій грі в контрі Артуру Полякову – 4:5, 11-річний Михайло видав серію з п’яти перемог поспіль з загальною різницею партій 25:1 і вийшов до плей-оф. Поляков, до речі, пробився в 1/8 фіналу теж через «підвал» після поразки від земляка Євгена Кирпика.

Харків’яни провели до плей-оф трьох гравців – це надодачу до тих, кто вже був там: Полякова, Кірпіка та Мороза. Кваліфікувались в «олімпійку» також Ларков, Тимчий, Анісімов, львів’янин Олександр Гречин та Іван Петращук з Чернівців. А ось, наприклад, Калявському та Сайкову пройти до 1/8 фіналу не вдалось. Калявський поступився спочатку Тимчію, а потім Ларкову. Сайков програв Гречіну, та у вирішальній грі в контрі Морозу.

На кваліфікацію пішло два дні, на третій розпочався плей-оф. Система з вісімкою запрошених гравців має одну-єдину мету: стимулювати, а то й гарантувати участь в турнірі провідних гравців. В нашому ж випадку вона ніякої мети не виконує, і навряд чи має сенс.

Поки що сіяні гравці та «кваліфаї» зіграли унічию – 4:4. При чому виграли два останні номери «посіву» сьомий Дмитро Гуменюк з Вінниці, та восьмий – господар клубу «Buffalo Ungvar» Сергій Король. Вони сповна використали свій шанс – спочатку потрапили в вісімку сіяних, а потім отримали не самих, м’яко кажучи, сильних суперників. Відповідно Івана Петращука (приношу вибачення, але вперше чую це прізвище) та Євгена Кирпика, який в харківському рейтингу посідає лише сімнадцяту сходинку. Король виграв у суперника в контрі, Гуменюк переміг 6:4. Ще в двох контрах Богдан Шугалей в харківському дербі здолав Володимира Мороза, а Анатолій Анісімов, який повертається до більярду після значної перерви, трохи несподівано вирвав перемогу у Анатолія Сокальського.

Чудово зіграв Михайло Ларков. Розгромна перемога з рахунком 6:1 над Олександром Лапшиним – дуже непогане досягнення.

Череду харківських перемог продовжили Олег Галушко – 6:2 з Олександром Гречиним та Артур Поляков – 6:4 з Миколою Зайченком, а ось Андрій Родіонов, який останнім часом явну перевагу надає грі однією кулею, програв 3:6 Станіславу Тимчію.

Тимчій став справжнім «харківським жахіттям», відправивши додому слідом за Родіоновим і Артура Полякова – 6:4. Харків’ян на цій стадії було троє, далі пройшли Галушко та Шугалей, але не без проблем. З Шугалеєм вельми достойно зіграв Сергій Король – 3:6. А ось Олегу дав справжній бій Михайло Ларков. Одна з найнапруженіших та непередбачуваних зустрічей чемпіонату принесла перемогу Галушко лише в контровій партії та ще й на останніх кулях – 8:6. Четертим півфіналістом стає Дмитро Гуменюк. Вінничан в контрі вириває перемогу у Анатолія Анісімова.

Обидва півфінали обішйлися без запаморочливих сюжетів. В харківському дербі Олег Галушко переміг Богдана Шугалея та виконав норматив майстра спорту. Цікаво, що сам Шугалей став майстром на попередньому чемпіонаті України, коли переміг у півфіналі Ігора Литовченка.

А Станіслав Тимчий, поступаючись по ходу 2:3 Дмитру Гуменюку, взяв чотири партії поспіль та довів гру до перемоги – 6:3.

Фінал. Галушко проти Тимчія. Харків проти Луцька. У обох – величезна підтримка і не тільки в свої містах. Справжні майстри гостроатакуючої гри з феноменальною кладкою. Галушко першим наносить удар – 8:1 та 8:0. У відповідь Тимчий бере дві партії в останній кулі, демонструючи характер. Олег виграє ще дві партії, Станіслав у відповідь – три. Після десятої партії рівновага – 5:5. Потім знову Тимчій попереду – 6:5. Дванадцята партія забрала у прихильників фіналістів решту нервів. Олег перемагає якимось дивом в останній кулі. А в контрі вже швидко помилився Тимчій, й Галушко довів чемпіонат до перемоги!

В жіночому турнірі було лише гравчинь. Чемпіонкою України стала Марія Скочук, яка перемогла у фіналі Яну Василову. На третьому місці Крістина Шевченко, на четвертому - Юлія Малахова і на п'ятому Тетяна Ганич.

BilliardNews дуже приємно, що чемпіонат України транслювався на нашому youtube-каналі, проводився нашими близькими друзями, а майже всі призери виступають з логотипами BN.

Комментарии

Войдите, чтобы оставить комментарийВсе самые интересные и оперативные бильярдные новости Украины и мира. Сильнейшие игроки. Лучшие матчи. Фото. Видео. Интервью. Экспертные оценки. 24 часа в сутки, 365 дней в году  с вами профессиональные новости из мира кия и шаров.

© BilliardNews.com.ua

Все права защищены. Публикация материалов разрешается только с указанием активной ссылки на первоисточник .