Свято аматорського більярду на Сонячному озері

15 июня 2020
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 205

Іван Олійник став переможцем аматорського Кубку клубу «Більярд-Хол».

Турнір, який скоріше можна було назвати не аматорським, а такою собі першою лігою київського більярду (грали майже всі найсильніші київські та не тільки більярдисти серед тих, хто немає спортивних звань) вперше приймав клуб, який більше відомий під назвою «Хата рибака». Нове для спортивного більярду столиці України місце справило дуже непогане враження. Десять якісних столів «Дінаріс» а, головне, розташування прямо на березі мальвоничого озера Сонячне на Харківському масиві.

На турнір зібрався 31 гравець з восьми регіонів України. Головним фаворитом вважався організатор Кубку Іван Олйник, а головною цікавинкою заходу стала гра 11-річного Михайла Ларкова. За останній місяць Михайло вже встиг вразити не по роках солідною грою на турнірах в Києві та Харкові, а турнір в «Більярд-Холі» став черговим успіхом юної зірочки.

Вже в першій грі Ларков зустрівся з найдосвідченішим гравцем турніру Сергієм Коломійцем «Житомирським». Багаторічний досвід турнірної та комерційної гри не допоміг Сергієві. Михайло виграв 3:1. Далі Ларков «всуху» перемагає ще одного дуже непростого суперника – Івана Ніколенко. За вихід до плей-оф Михайло зустрічається с Янісом Жуковським, ще одним топ-гравцем аматорського більярду. Яскрава гра, яка продемонструвала, що й з бійцівськими якостями в Михайла все добре. Він виграв третю партію в останній кулі, а потім здобув перемогу в контрі 8:5.

Досить непросто розпочався турнір для Івана Олійника – лише в контрах він переміг Ігора Литвинюка та Олександра Шверка. Але потроху розігрався та в третій зустрічі переміг 3:1 Максима Бікметова. Менше, ніж за добу вону знову зіграють, тепер вже у фіналі.

Без поразок пройшли до плей-оф також Єгор Акімов та давно не гравший на турнірах Олексій Коломєєць. Через «підвал» пробились до «олімпійки» Максим Бікметов, Іван Ніколенко, Яніс Жуковський та Віталій Безкоровайний. В принципі, без сюрпризів, але сильних гравців на цьому турнірі було більше, ніж вісім, тому не знайшлося місць у плей-оф Сергію Коломійцю, Олександру Лагоді, Олександру Таланенку. Майже всіх найсильніших гравців цього Кубку (за виключенням майже однофамільців Коломійця та Коломєйця) кияни та гості міста зможуть побачити на головному аматорському заході 2020 року – Гранд-фіналі Кубку Української більярдної асоціації 4-5 липня у БК «Лідер».

А поки у неділю розпочався плей-оф. Іван Олійник за півгодини в суто аматорському стилі розгромив Івана Ніколенко, зігравши в одній з партій вісім куль з розбою (в стару московську!). З таким же рахунком Бікметов виграв у Коломєйця, а ось у двох інших зустрічах боротьба йшла до останньої кулі. Знову вразив Ларков – програючи 2:3, він зміг в контрі переграти досвідченого Віталія Безкоровайного. А Яніс Жуковський також в контровій партії зміг переграти Єгора Акімова.

У півфіналі розігравшийся Олійник зупинив Ларкова – 4:0. Михайлу ще важко грати з суперником такого рівня, але це питання часу. Поки же Іван впевнено вийшов до фіналу. Другим фіналістом став Максим Бікметов, який у захоплюючий грі переміг Яніса Жуковського – 4:2.

Фінал, свято атакуючої гри, і перемога Олійника над Бікметовим – 5:2.

Так закінчився турнір, що пройшов з великим успіхом і дав надію, що це далеко не останній заход в клубі на Сонячному озері.