Білозеров - чемпіон, Адамець-майстер

15 октября 2019
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 319

Дмитро Білозеров виграв в Чернівцях чемпіонат України з вільної піраміди.

Найсильніший на сьогоднішній день гравець України приїхав на турнір у статусі безумовного фавориту, та зміг пройти всю дистанцію без поразок. Щоправда, дуже багато сильних гравців не приїхали в Чернівці. Насамперед відмітимо, що чемпіонат пройшов без Клестова, Радіонова, Смірнова, Перкуна, Рибалка, Гоменюка, Єленіча та багатьох інших.

Хтось вирішив, до речі дуже слушно, що чемпіонат України не вписується в план підготовки до турніру Саввіді, хтось поїхав на комерційний турнір до Світловодська, були й інші причини.

Вигравши в кваліфікації три зустрічі, в тому числі і у Ярослава Тарновецького, Білозеров вийшов до 1/8 фіналу, де йому не зміг скласти конкуренцію харків’янин Андрій Родіонов – 1:6. В першому ж колі плей-оф вибуває Ярослав Тарновецький, якого у контрі переміг Микита Адамець – 6:5. Програв і тренер Ярослава Ілля Осачук – 1:6. Найбільш несподіваним результатом стала поразка Миколи Зайченка від Тараса Просенюка з Чорткова – 5:6. Продовжили вже на дорослому рівні багаторічну боротьбу Ілля Непийпиво та Тимур Івасюк. Рідні стіни не допомогли чернівчанину. Дуже додавший в останній рік у майстерності Непийпиво переміг 6:4.З Загалом, сіяні гравці обіграли «кваліфаїв» з рахунком 5:3. З кваліфікації далі, крім Білозерова та Просенюк пішов ще й Олег Галушко, перемігший Данила Говтву – 6:2.

В чвертьфіналі чергову трагікомічну зустріч видав Ігор Литовченко – 0:6 з Іллєю Непийпиво. Загалом, в жодній грі 1/4 фіналу не вийшло боротьби. Білозеров виграв 6:1 у Просенюка, головна надія чернівчан Анатолій Сокальський знову, як і два тижні тому у Харкові, виграв у Олега Галушко – 6:2, а Микита Адамець переміг 6:1 Ігоря Мартина.

Адамець – Сокальський у півфіналі – і це гра не тільки за вихід до фіналу, але й битва за звання майстра спорту. З другої спроби (перша була у серпні в Вінниці і виявилась невдалою) Адамець виходить в фінал, перемігши Сокальського з рахунком 6:4. Вітаємо Микиту – нового майстра спорту.

В іншому півфіналі Ілля Непийпиво дав справжній бій Дмитру Білозерову. Після шести партій рахунок був 4:2 на користь Іллі, якому, до речі, перемога також надавала змогу виконати норматив майстра спорту. Але Білозеров зміг перехопити ініціативу, виграв чотири партії поспіль та вийшов до фіналу. Вирішальною стала дев’ята партія, в якій Дмитро переміг у останній кулі.

У фіналі Білозеров відразу повів у рахунку – 2:0, Адамець зрівняв – 2:2. Дмитро ще раз відривається на дві партії, Микита знову зрівнює – 4:4. Але потім Дмитро Білозеров виграє три партії поспіль і ставить крапку. 7:4 – другий раз у кар’єрі чемпіон світу з Миколаїва стає чемпіоном України.

Загалом про рівень організації та проведення турніру нічого казати не будемо, хай говорять ті, хто там був. Але пару слів про так звану «інтернет-трансляцію» треба сказати. Тому ще це інакше, як глузуванням над прихильниками більярду та просто над здоровим глуздом назвати не можна. Фінальна зустріч чемпіонату України, яка транслюється через криво виставлену камеру, через що не видно частки столу (до речі, камера так простояла всі дні) і без табло зі зміною рахунку – це, мабуть, якийсь новий рівень. Найцікавіше, що перед початком чемпіонату мало хто сумнівався, що трансляції будуть саме такі - дуже низької якості, але дійсність знов перевершила прогнози.