Кубок Незалежності України: свято збувшихся мрій

02 сентября 2019
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 418

На два дні свято великого снукеру прийшло в Україну.

В київському БК «Лідер» на Кубок Незалежності зібрались не тільки найкращі снукеристи України та аматори з різних країн Європи, але й справжні професійні гравці з мейн-туру англійці Крейг Стедмен та Джеймі О’Ніл й кіпріот Майкл Джорджіу.

Турнір, організований Національною федерацією снукеру України, став яскравим доказом того, що авторитет України, як снукерної держави стрімко зростає, а Київ перетворюється на один з головних снукерних центрів Східної Європи. Додало престижу турніру й участь професійних суддів – Майке Кесселер з Німеччини, болгарки Пролетини Велічкової, Тетяни Пруд з Білорусі, Наталії Градинарь з Молдови.

Присутність на Кубку Незалежності представників майже всіх телевізійних каналів України, візит на відкриття олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики Стелли Захарової – все це говорить про те, що цьогорічний турнір вийшов далеко за рамки просто снукерної події. І, вперше за довгі роки, турнір в більярдному клубі став подією, яку обговорювали і на яку йшли дивитись – глядачів в БК «Лідер» за ці два дні перебувало дуже й дуже багато. Підводячи підсумок офіційній частині огляду, скажу так: до зустрічі Ронні й Джадда готові! І нам є чим здивувати навіть найбільших зірок світового снукеру. Наприклад, турнірів, де всі матчі на всіх восьми столах демонструються в прямому ефірі в HD-якості, не проводиться ніде у світі.

В перший день турніру, у суботу, були зіграні зустрічі 1/32, 1/16 та 1/8 фіналу. Гравці, які при жеребкуванні отримали перші три номери, вийшли без гри у друге коло. Цими щасливчиками виявились Крейг Стедмен, Майкл Джорджіу та росіянин Іван Каковський.

Найцікавішою зустріччю першого кола виявилось протистояння українських гравців Антона Казакова з Дніпра та вінничанина Дениса Хмелевського. Граючий більше в піраміду, та не так багато часу взагалі приділяючий більярду Денис трохи несподівано переграв бронзового призера чемпіонату Європи в команді цього року. Рахунок 3:2, в контрі Хмелевський зробив брейк 53 очки. І це був тільки початок.

В турнірі брали участь декілька зовсім юних гравців, і для них зустріч з тими, про яких раніше тільки чули, стала справжньою подією. Наприклад, 10-річний харків’янин Артем Суржиков зустрівся з англійським профі Джеймі О’Нілом, і був у захваті як від самої гри, так і від того, що зміг набрати за три фрейми 60 очок.

Інтерес викликала і зустріч двох тренерів київської академії снукеру Іллі Євтєєва та Андрія Шульги. З рахунком 3:1 переміг Шульга.

Перший орієнтир в боротьбі за вищий брейк встановив литовець Віліус Шульте – Ебберт. 69 очок в зустрічі з юним Романом Блакитою з Васильківа.

Друге коло. І знов дивує Денис Хмелевський. Перемога 3:1 над сильним латвійцем Марісом Волайсом, і чудовий брейк – 94 очки в третьому фреймі.

Вступили в гру Стедмен та О’Ніл. Стедмен в англійському дербі не дав шансів добре відомому українцям Алану Тріггу – 3:0. На рахунку майбутнього переможця турніру брейки 54, 46 та чотири за 20 очок. Майкл Джорджіу розпочав з перемоги з рахунком 3:0 над Андрієм Шульгою, але вже в цій зустрічі було видно, що кіпрський профі приїхав до Києва далеко не в оптимальній формі, і навряд чи зможе претендувати на перемогу.

Юліан Бойко переміг 3:0 болгарина Івана Кюпова, зігравши у другому фреймі дуже красивий кліренс 45 очок, який він розпочав з рахунку 24:56.

Досить несподівано вибув з турніру минулорічний переможець Родіон Юдін. З рахунком 3:2 його переміг 15-річний литовець Нікіта Колпаченко. Не дуже відомий українським прихильникам снукеру до цього турніру німець Міхаель Шнайбель з брейками 81 та 65 очок розгромив білоруса Сергія Мельничонка, на рахунку якого, між іншими, є титул чемпіона України.

Третє коло. І дві головні події. Перша – це справжній мейн-тур в Києві. Між собою зустрілись два англійських професіонали – Крейг Стедмен та Джеймі О’Ніл. Крейг переміг свого приятеля 3:1 і за підсумками першого дня затвердив себе у якості головного претендента на перемогу у Кубку Незалежності – 2019.

А друга подія носить ім’я Юліан Бойко. Зустріч з Хмелевським Бойко розпочав з брейка 84 очка, після чого у другому фреймі зробив сенчурі. Та ще який - тотал-кліренс 131 очко! На який Юліан затратив всього 6 хвилин 20 секунд. Цей видатний брейк так і залишився кращою серією турніру.

Росіянин Іван Каковський, програючи по ходу болгарину Братиславу Крастєву, вирвав перемогу в чорній кулі контрового фрейма. З не меншими труднощами майбутній фіналіст Кубку Матеуш Барановські здолав німця Міхаеля Шнайбеля. А ось українці Сергій Ісаєнко та Владислав Вишневський впевнено здолали Тома Лімора та Нікіту Колпаченко, відповідно.

Закінчився перший ігровий день зустріччю між кіпрським професіоналом Майклом Джорджіу та фіналістом Кубку Незалежності – 2018 болгарином Георгієм Велічковим. Складну зустріч вже пізно вночі виграв Джорджіу – 3:2.

З недільного ранку до Кубку Незалежності підключився канал «XSport». Першими на ТБ вийшли Юліан Бойко та Крейг Стедмен. Наш юний снукерист цього разу не зміг подолати величезну відповідальність, яка звалилась на нього. Десятки вболівальників чекали від Юліана яскравої гри, він намагався грати красиво, забивав «космічні» кулі, але за ними відразу йшли помилки. Ну а Стедмен, як справжній професіонал, що прийшов зробити свою роботу, використав це все, і переміг 3:0.

А ось Майкл Джорджіу провалив чвертьфінальну зустріч та вибув з турніру. Поляк Матеуш Барановські «розібрав» профі на «запчастини», перемігши 3:0.

Драматично розвивалися події у зустрічі Владислава Вишневського та Івана Каковського. За пару днів до турнірі Влад програв росіянину спаринг з великим рахунком та, що називається, «завівся». Перший фрейм. Рахунок 61:49 на користь Каковського. На столі п’ять куль, починаючи з зеленої. Вишневський ставить снукер, Каковський виходить, але віддає. Кліренс від Влада, 1:0.

Другий фрейм. Каковський робить брейк 66, Вишневський відповідає серією 55, але на трьох кулях перемогу вириває росіянин. Третій фрейм – Каковський грає брейк 87. Вишневський відповідає серіями 39 та 22 і зрівнює рахунок. В контрі на двох червоних Владислав веде 49:43, Іван грає важку бортову кулю й помиляється. На черзі брейк 18 очок від Вишневського. Помилка на коричневому, але відрив вже 24 очки і росіянину треба снукер. Знайти який Влад не дозволив. 3:2 – Вишневський виходить до півфіналу.

Другим українським півфіналістом став Сергій Ісаєнко, який у непростій боротьбі здолав литовця Віліуса Шульте-Ебберта. Програвши перший фрейм, Сергій виграв три наступні.

Два півфінали і дві зустрічі українських гравців з зірковими іноземцями. Вихід до півфіналу і для Сергія, і для Владислава – неабиякий успіх, але подолати ще й Стедмена з Барановським нашим хлопцям не вдалося. Барановські провів на найвищому рівні зустріч проти Вишневського, зробив брейки 110 (другий та останній сенчурі турніру), 79 та 51 очко. Стедмен проти Ісаєнка виконав серії 59 та 56 очок. Результат обох зустрічей 4:1 не на користь українців.

Фінальна зустріч Кубку Незалежності – 2019 досить добре дала зрозуміти різницю, між професіоналом, яким є Крейг Стедмен, і аматором, який тільки намагається стати професіоналом – це про Матеуша Барановські. Крейг без шику, але надійно виконав свою роботу, практично не давши шансів супернику. 4:0 – англійський професіонал Крейг Стедмен перемагає на Кубку Незалежності України. І це дійсність, а не сон.

Для тих, хто програв у суботу, у неділю було організовано бліц-турнір по снукеру «6-red». До півфіналу зустрічі були з одного фрейму, 1/2 – до трьох перемог, фінал – до 4-х. Участь взяли 39 гравців, при чому знову нікуди «не доїхав» профі Джеймі О’Ніл. А переможцем турніру став Антон Казаков, який переміг у фіналі з рахунком 4:2 Артурса Кеньгіса з Латвії. Третє місце розділили ізраїльтянин Том Лімор та Ілля Кисляков з Молдови.

Приз на найвищий брейк турніру отримав Юліан Бойко, самим серійним гравцем, який зробив найбільше брейків 50+ став Крейг Стедмен.

І, наприкінці цього трохи затягнувшегося огляду, список брейків 50+, який краще будь-яких слів свідчить про рівень турніру. І дякуємо всім, хто долучився до цього свята снукеру. Українського снукеру. Яке, до речі, не закінчується. Вже сьогодні з ранку в «Лідері» розпочались тренувальні збори за участю багатьох іноземних гравців. Залишились ще на декілька днів в гостинному Києві Майкл Джорджіу, Іван Каковський, Том Лімор та деякі інші.

Брейки 50+
Юліан Бойко – 131, 84, 61, 61, 51
Матеуш Барановські – 110, 79, 68, 58, 56, 51
Денис Хмелевський – 94, 53
Іван Каковський – 87, 70, 66, 54
Джеймі О’Ніл – 87, 54, 50
Міхаель Шнайбель – 81, 74, 65
Крейг Стедмен – 70, 60, 59, 57, 56, 54, 52
Віліус Шульте-Ебберт – 69, 62, 59
Георгій Велічков – 59
Том Лімор – 59
Владислав Вишневський – 57, 55, 52
Братислав Крастєв – 56, 52, 50
Маріс Волайс – 55
Сергій Мельничонок – 53
Алан Трігг – 50
 

Комментарии

Войдите, чтобы оставить комментарийВсе самые интересные и оперативные бильярдные новости Украины и мира. Сильнейшие игроки. Лучшие матчи. Фото. Видео. Интервью. Экспертные оценки. 24 часа в сутки, 365 дней в году  с вами профессиональные новости из мира кия и шаров.

© BilliardNews.com.ua

Все права защищены. Публикация материалов разрешается только с указанием активной ссылки на первоисточник .