Київські пари. Боротьба до останнього

13 мая 2019
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 500

В більярдному клубі «Лідер» відбувся парний чемпіонат Києва з вільної піраміди.

Вперше турнір проводився не тільки серед чоловічих та жіночих пар, а й у так званому міксті – чемпіонаті серед змішаних пар (чоловік-жінка). Головною ознакою турніру стала шалена боротьба до останньої кули ледь не у всіх зустрічах. Напруга не вщухала всі дві доби, які відбувався турнір. Зустрічі затягувались на 3-3,5 години, а їх доля вирішувалась в контрових партіях.

Першими визначили переможців жінки. На жаль, зареєструвалось всього три пари, але без драматичної кінцівки не обійшлось. Вже у першому матчі зустрілись головні претендентки на перемогу Анна Котляр та Любов Жигайлова і Заряна Притулюк з Олександрою Хомічевою. 3:3 після шести партій, і 7:7 в контрі. Лише одна куля вирішує хід зустрічі на користь Заряни та Олександри. Потім й одна, й інша пари виграли у Олександри Дураніної та Ірини Слави. В підсумку, Притулюк і Хомичева – перші (Заряна виграла у цьому році четвертий турнір Київської федерації з чотирьох), Котляр та Жигайлова – другі, Дураніна та Слава – на третьому місці.

В чоловічому турнірі зареєструвалось 14 пар на чолі з заслуженим майстром спортом Олегом Лисогором (щоправда, не з більярдного спорту, а з плавання). І с першого ж кола пішла запекла боротьба. Майбутні фіналісти турніру Богдан Рибалко та Данило Говтва з великими труднощами впорались з Микитою Адамцем та його 10-рінчим напарником Михайлом Ларьковим. Юний Михайло в черговий раз продемонстрував не по роках зрілу гру. По ходу зустрічі Адамець та Ларьков вели 4:2, але Рибалко з Говтвою склали декілька партій з кия та вирвали перемогу.

Пара, складена з найкращих юніорів України – Владислав Єленич/Нікіта Гоменюк теж розпочала з важкої перемоги у контрі над Сергієм Ціликом та Олексієм Руденком. Ще одна кострова партія принесла перемогу Івану Козію та Максиму Бікметову над Денисом Шпонькою та Миколою Козелецьким.

Саме Шпонька та Козелецький завдали другу поразку Ларькову та Адамцю (знов у контрі!), після чого ця дуже перспективна пара (хлопці збираються в такому ж складі зіграти на чемпіонаті України в Ужгороді) закінчила турнір. Друге коло принесло ще дві контри. На ТБ-столі сплеснулися Єленич з Гоменюком та Юрій Смирнов з Павлом Радіоновим. Спочатку повели більш досвідчені Юрій з Павлом – 2:1. Потім Нікіта з Владом беруть три партії. Смирнов-Радіонов зрівнюють – 4:4. В контрі справа доходить до рахунку 7:7, після чого переможний свій забиває Єленич!

Рибалко з Говтвою виграють ще одну контру – на цей раз у Бікметова та Козія. С перемог починають дві перші сіяні пари – Клестов/Перкун (5:1 з Мельников та Оиспенком) і Литовченко/Осичнюк (5:3 з Козачеком/Мамутом).

Ще один суперхіт суботнього дня «давали» Єленич/Гоменюк та Клестов/Перкун. Черговий фантастичний сюжет. В контрі Владислав та Нікіта виграють 7:0. У відповідь Андрій з Володимиром кладуть сім з кия, рахунок зрівнюють. Потім Клестов не зігрує досить не складний чужий у кут, і віддає простого свого на середину. 5:4 – Єленич з Гоменюком виграють другу контру поспіль і виходять у півфінал. Другими півфіналістами стають Максим Осичнюк з Ігорем Литовченком, які дуже несподівано розгромили з рахунком 5:0 (!) Богдана Рибалко та Данила Говтву.

В «підвалі» за підсумками суботи залишилось чотири пари, яким вже недільного ранку належало розіграти ще дві півфінальні перепустки – Клестов/Перкун – Козачек/Мамут, Рибалко/Говтва – Радіонов/Смирнов.

Паралельно розпочався турнір в міксті (за підсумками всього чемпіонату зформувалась думка, що на майбутнє треба розводити турніри по різним дням – в даному випадку доцільніше було починати мікст вже у неділю, а в суботу по максимуму грати чоловічі пари).

Партнери в чоловічій парі Рибалко та Говтва розпочали мікст зустріччю між собою в парах з Жигайловою (Рибалко) та Дураніною (Говтва). Чергова контра принесла перемогу Любові та Богдану. Теоретична одна з найсильніших пар Заряна Притулюк/Павло Радіонов програла 2:4 Ірині Славі та Ігорю Мельникову. Якщо Заряна, як завжди, робила все, що можливо, то у Павла великого бажання грати не було. Майбутні фіналісти Ігор Литовченко з Олександрою Хомічевою розпочали з поразки від Марії Левковської та Сергія Цілика – 1:4.

Цілик з Левковською виграють і другу зустріч – у Слави та Мельникова з рахунком 4:2. Головні фаворити – Клестов та Котляр після «хреста» в першому колі, у другому зустрілись з Рибалко та Жигайловою. Черговий камбек, чергова контра. Любов та Богдан вели 3:1, але Анна з Андрієм взяли три партії поспіль і виграли. Закінчувала суботній день зустріч Литовченко з Хомічевою та Радіонова з Притулюк. І тут знов контра. 6:1 ведуть Павло та Заряна, але Ігор та Олександра не без прихильності долі забивають сім з кия і рівно опівночі виривають перемогу – 4:3. Радіонов та Притулюк займають сьоме місце з семи пар.

Зранку у неділю «фестиваль» контрових партій та карколомних сюжетів продовжився. Клестов з Перкуном швидко виграли дві партії у Козачека з Мамутом, але потім Костянтин і Дмитро нав’язали боротьбу. Партії стали гратися по 40-50 хвилин. Наступні дві з рахунком 8:6 виграють Козачек та Мамут і зрівнюють рахунок -2:2. Потім так само 8:6 беруть ще дві партії Клестов та Перкун. Сьому партію в останній кулі забирають Дмитро та Костянтин. Вони же виграють і восьму партію, зрівнюючи рахунок. Але в контрі Андрій з Володимиром все ж таки дотискають суперників. 5:4 – зустріч тривала три з половиною години. В паралельному матчі Рибалко з Говтвою виграють третій матч в контрі – на цей раз у Смирнова та Радіонова. Одні з головних претендентів на загальну перемогу не дістаються навіть півфіналу.

Далі до столу виходять змішані пари. Говтва та Дураніна впевнено проходять Славу та Мельникова – 4:0, а ось Литовченко/Хомичева та Рибалко/Жигайлова влаштовують черговий трилер. Знов контра, знов 7:7 і «щасливий квиток» витягують Ігор та Олександра. Далі переможці грають між собою, і це вже була зустріч за вихід у фінал, тому що Левковська та Цілик, програвши Клестову та Котляр матч за вихід у фінал по верхній сітці (2:4), в зв’язку з браком часу змушені були знятися з турніру, зайнявши третє місце. Хомічева та Литовченко впевнено беруть три партії, але потім Дураніна з Говтвою роблять те ж саме. 3:3, знов контра. І перемогу святкують Ігор з Олександрою. Третя переможна контра поспіль.

Повертаємось до подій чоловічого турніру. Півфінали. І ще одна кострова партія. Рівна боротьба Клестова з Перкуном проти Литовченко та Осичнюка закінчується з рахунком 5:4 на користь Володимира та Андрія. Рибалко з Говтвою проти Єленича та Гоменюка хоч і не дограються до контрової партії, але зустріч від цього менш запеклою не стає. Одна партія в останній кулі, три на 8:6, ще дві – на 8:5. В підсумку тригодинної боротьби Богдан та Данило перемагають 5:3 та виходять в фінал.

В обидва фінали вийшов Андрій Клестов, що автоматично змусило проводити вирішальні зустрічі не паралельно, а одну за одній, не зважаючи на пізній (а, під кінець, вже й на ранній час).

На початку десятої вечора на чоловічій фінал вийшли Андрій Клестов з Володимиром Перкуном та Богдан Рибалко з Данилом Говтвою. Вже перша партія завдала тон всій зустрічі. Богдан та Данило перемагають в останній кулі. Потім Клестов та Перкун виграють дві партії, після чого Рибалко та Говтва – три. Рахунок стає 4:2 на користь Данила та Богдана. Клестов та Перкун зрівнюють, потім Рибалко з Говтвою знову виходять вперед, і знову нічия – 5:5. Контру впевнено розпочинають Богдан та Данило – 4:0. Андрій з Володимиром відповідають п’ятьма кулями – 5:4. Потім вони ж ведуть 6:5, але після цього дві кулі на рахунку Рибалко/Говтви і 7:6. Довга серія відіграшів (турнір знов показав повну застарілість та непригодність для гри на високому рівні відіграшу «перекат-борт», який приводить до багато хвилинної «катки») закінчується дуже непередбачувано і драматично. Жаль сильно відігравшего весь турнір Говтву, але саме його груба помилка вирішила долю фіналу. При рахунку 7:6 на користь своєї пари, Данило допустив штраф і ще й віддав гру суперникам. 8:7 в контрі, і після боротьби, що тривала три з половиною години, Андрій Клестов та Володимир Перкун стають чемпіонами Києва серед чоловічих пар.

І майже відразу Клестов, цього разу вже в парі з Анною Котляр, виходить на фінальну зустріч проти Ігоря Литовченко та Олександри Хомічевої. Очікувати, що такий чемпіонат може закінчитись чимось іншим, ніж контровою партією, не доводилось. Так і вийшло. Запекла боротьба протягом трьох годин, 3:3 після шести партій, чергова контра, і вже на світанку при рахунку 7:6 Анна Котляр забиває вирішальну кулю. 4:3 – Андрій Клестов та Анна Котляр – чемпіони Києва у міксті.

Комментарии

Войдите, чтобы оставить комментарийВсе самые интересные и оперативные бильярдные новости Украины и мира. Сильнейшие игроки. Лучшие матчи. Фото. Видео. Интервью. Экспертные оценки. 24 часа в сутки, 365 дней в году  с вами профессиональные новости из мира кия и шаров.

© BilliardNews.com.ua

Все права защищены. Публикация материалов разрешается только с указанием активной ссылки на первоисточник .