Чортків. «Кубок Принца-2016». День перший

02 октября 2016
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 1428

На відкритий кубок БК «Принц» у місто Чортків приїхало 25 гравців, троє серед яких мають звання майстра спорту, п’ятеро – КМС. Невеличке містечко на Тернопільщині прийняло учасників із шести областей західної України: Львівської, Хмельницької, Волинської, Чернівецької, Закарпатської та Тернопільської. Позмагатися вирішили спортсмени різних вікових категорій. Наймолодший серед них – Тимур Івасюк з Чернівців (11 років), найстарший –  домашній представник, більярдист з Чорткова, Микола Зимак (56 років).

Звісно, така відвідуваність зумовлена, в першу чергу, немалим призовим фондом, адже розігрують 80% вступних внесків і депозит 5000 гривень від господаря змагань Павла Ткача, який і є власником «Принца». До речі, Павло також прийняв участь у турнірі. Крім того, дисципліною проведення обрали вільну, яка є улюбленою серед багатьох спортсменів, присутніх на Кубку.

Вже в першому турі відбувся зірковий поєдинок, вартий фіналу. Зустрілися майстри спорту з Луцька і Хмельницького (Тимчій з Коліжуком). Та технічний Максим не зміг приборкати атакуючу гру луцького спортсмена. В результаті з рахунком 4-1 далі впевнено крокує Станіслав. Коліжук тим часом відправляється підтверджувати претензії на перемогу до «підвалу». Ще один МС – Андрій Сеник – з легкістю розбирається зі своїм земляком Тарасом Просинюком і з переможним рахунком 4-0 крокує далі.

Ще один цікавий і видовищний поєдинок подарували любителям більярду львів’янин Віталій Самсонов і спортсмен з Хмельницького Олександр Погинайко. У напруженій боротьбі переможця визначила «контра», яка і залишилась єдиною у першому турі. Перемогу одержав Погинайко молодший.

В решті зустрічей першого туру один зі спортсменів мав явну перевагу, всі матчі завершились з розривом не менш як три партії. Не граючи у другий тур проходять Левчик, Фірка, Орлянський О., Семко, Сеник В., Бойчук та Зимак. Вони згідно жеребу потрапили на порожні номери сітки.

У другому турі по «верху» сітки жоден матч не завершується в «контрі», і лише два з рахунком 4-2 (Фірка переграє Калявського, а Сем’янів – Зимака).  Андрій Сеник, як і годиться майстру спорту, «закриває» свій другий поєдинок сухою перемогою 4-0. Цього разу під його «каток» потрапляє Степан Бойчук. Решта поєдинків завершуються наразі з найпоширенішим рахунком турніру – 4-1. За крок до олімпійки опиняються Погинайко А., Мартин, Тимчій, Семко та Івасюк.

Тим часом у «підвалі» з’являються перші аутсайдери. За Погинайко-старшим виходить з боротьби господар змагань Павло Ткач. Вслід за ними втрачає і львівська збірна. За бортом опиняються Микола Гуденко і Віталій Стахура.

Паралельно з іграми «підвалу» на турнірі визначаються перші учасники стадії «плей-офф». З рахунком 4-2 Ігор Мартин переграє Олександра Погинайко, такими ж цифрами на табло завершується матч Станіслава Тимчія і Олександра Фірки. Перемагає представник Волинської області. Андрій Сеник в «контрі» дотискає свого тезку Сем’яніва 4-3. У поєдинку Юрія Семка і Тимура Івасюка відбувається перша сенсація на турнірі. Одинадцятирічний Тимур впевнено з рахунком 4-1 відправляє Семка на додаткову гру в «підвал».

Хочу зазначити, що Семко погано грає з молодими спортсменами. Варто згадати програш Юри на Чемпіонаті України по динамічній піраміді. Там Семко зазнав поразки від дев’ятирічного Микити Гоменюка 4-3. Сам спортсмен відмічає такий спад гри у зустрічах з молодшими.

До речі, Семко стає першим вихідцем з нижньої частини сітки. «Суха» перемога над Просинюком виводить львівського КМСа у наступний день змагань. Далі до Юрка приєднується титулований Максим Коліжук з Хмельницького. Він відправляє додому Вісловського(4-0), Рісного І. (4-3) та Погинайко-молодшого (4-2). Наступним учасником чвертьфіналу стає гравець з Закарпаття, юний Олександр Фірка. У поєдинку з Віталієм Самсоновим він здобуває тверду перемогу 4-1. Довше за всіх останню путівку в олімпійку розігрували Калявський і Сем’янів. Матч затягнувся оскільки на перемогу заслуговували обидва гравці. Та все ж сильнішим у сьомій, вирішальній партії став Андрій Сем’янів.

Завтра жеребкуванням до гравців, які вийшли у стадію плей-офф без поразок, будуть «досіяні» ті, що пробивали шлях в олімпійку через «підвал». Вони і розіграють між собою призові турніру. Нагадую, що всі ці місця вже будуть оплачені.

Павло Будчик.

Комментарии

Войдите, чтобы оставить комментарийВсе самые интересные и оперативные бильярдные новости Украины и мира. Сильнейшие игроки. Лучшие матчи. Фото. Видео. Интервью. Экспертные оценки. 24 часа в сутки, 365 дней в году  с вами профессиональные новости из мира кия и шаров.

© BilliardNews.com.ua

Все права защищены. Публикация материалов разрешается только с указанием активной ссылки на первоисточник .